13 Czerwiec 2024

Jak mądrze wybrać worek na buty?

img

Przygotowanie do szkoły

Jak mądrze wybrać worek na buty?

Obok plecaka i książek to właśnie worek na buty jest często wymieniany jako nieodłączny atrybut każdego dziecka w wieku szkolnym. I choć może wydawać się, że jest on niezbyt istotny, w rzeczywistości jego znaczenie nie jest wcale mniejsze niż znaczenie tornistra.

Worek dla malucha

Na wybór worka wpływa wiele czynników, wśród których wymienia się, między innymi, wiek dziecka, poziom jego odpowiedzialności oraz ciężar samych butów. Nie bez znaczenia jest także aktualnie obowiązująca moda. Sprawia ona, że nie każdy worek, który podoba się rodzicom, stanowi powód do domu także dla samego malucha. Na co zatem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza, jeśli poszukujemy worka dla małego, a tym samym dość wrażliwego na osąd otoczenia dziecka? Jeśli mamy do czynienia z przedszkolakiem najlepiej zorientować się, jacy są jego ulubieni bohaterowie z filmów i kreskówek i zatroszczyć się o to, aby znaleźli się oni także na worku. Przed zakupem dobrze jest też odbyć rozmowę z dzieckiem, a najlepiej – wziąć je ze sobą na zakupy. Nie można zapominać i o tym, że wielkość worka ma znacznie większe znaczenie niż moglibyśmy przypuszczać. To element często pomijany, a jednocześnie skutecznie utrudniający życie przedszkolakom. Po wybraniu odpowiedniego modelu postarajmy się także o naszywkę. Będzie ona urozmaiceniem worka, a jednocześnie przyczyni się do tego, że dziecku łatwiej będzie znaleźć worek należący do niego, a nie do jednego z jego kolegów.

Wybieramy worek do szkoły

Jeśli nasze dziecko chodzi już do szkoły, wybierając worek na buty w pierwszej kolejności powinniśmy poddać analizie to, jak został on wykonany. Musimy liczyć się z tym, że będzie dość mocno eksploatowany, jeśli więc nie postawimy na rozwiązanie wysokiej jakości, konieczność kolejnych zakupów może się okazać najmniejszym z czekających nas problemów. Ocena jakości worka wcale nie musi być trudna, wiele na jego temat powiedzą nam przy tym choćby szwy. Najlepiej, jeśli są one gęste, a do tego nie odstają, w takim przypadku możemy mieć pewność, że wymiana worka za kilka tygodni nie stanie się koniecznością. Kupując worek dla ucznia warto koncentrować się na wzorzystych, niejednolitych modelach. Są one charakterystyczne, łatwiej można się do nich przywiązać i zdecydowanie trudniej je zgubić. Jaki materiał wybrać? Wśród worków na buty, z jakimi mamy obecnie do czynienia, na szczególną uwagę zasługują te, które powstają z naturalnych włókien. Takie worki są wyjątkowo estetyczne i stylowe. Innym ciekawym rozwiązaniem jest worek na buty z tworzywa sztucznego. Być może nie jest on aż tak atrakcyjny wizualnie, trudno jednak o lepsze rozwiązanie zimą oraz w te dni, gdy na dworze pada deszcz. Niestety, choć worki materiałowe są ekologiczne, a ich wygląd nie budzi zastrzeżeń, przechowywanie w nich mokrych butów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, okazjonalnie można je prać, na dłuższą metę okazuje się to jednak szalenie uciążliwe.

Czy warto kupić markowy worek?

Rodzice zwykle dążą do tego, aby ich mały uczeń miał możliwie jak najlepsze rozwiązanie, warto jednak zadać pytanie o to, czy chcąc wejść w posiadanie worka na buty najwyższej jakości należy decydować się na najdroższy z dostępnych modeli. Okazuje się, że nie jest to aż tak oczywiste, zwłaszcza że niejednokrotnie możemy zdecydować się na worek, którego cena jest niska, a jakość rzeczywiście przyzwoita. Pamiętajmy jednak, że worki na buty pochodzące od najbardziej znanych producentów przeważnie rzeczywiście są wykonane z lepszych materiałów, a to oznacza, że ich jakość nie budzi zastrzeżeń. Co ważne, konkurencja panująca na rynku przyczynia się do tego, że ceny markowych worków nie są już znacząco wyższe. Co więcej, jeśli znajdziemy chwilę czasu, aby poszukać interesującego nas modelu w Internecie przekonamy się, że mówimy jedynie o minimalnych różnicach. Jeśli worek ma być rozwiązaniem cieszącym zarówno nas, jak i ucznia przez dłuższy czas, warto zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować nieco większych środków na jego zakup. W zamian mamy pewność, że będzie on użytkowany długo i w komfortowy sposób.