13 Czerwiec 2024

Jak czyścić tornistry dzieci

img

Przygotowanie do szkoły

Jak czyścić tornistry dzieci

Mycie ręczne
1. Najpierw namocz tornister w wodzie o temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza przez 10 minut, tak aby materiał tornistra wchłonął wodę i usunął najpierw rozpuszczalne zanieczyszczenia, co może zmniejszyć użycie środków czyszczących i osiągnąć wysokiej jakości efekt czyszczenia.
2. Produkty oznaczone jako ESQ są przyjaznymi dla środowiska produktami barwionymi ręcznie, co oznacza, że podczas procesu czyszczenia może wystąpić lekkie wyblaknięcie. Należy pamiętać, że ciemne produkty muszą być prane oddzielnie, aby uniknąć mieszania się kolorów. Jednocześnie, jeśli tkanina jest wykonana z włókna bawełnianego, nie można stosować środków czyszczących zawierających środki fluorescencyjne, fosfor i inne składniki, aby uniknąć uszkodzenia tkaniny.
3. Podczas czyszczenia nie należy używać szczotki, tylko delikatnie pocierać rękoma. Po wyczyszczeniu, woda w tornistrze nie może być ręcznie wyciskana do sucha, ponieważ łatwo spowoduje to nieodwracalne zmiany w kształcie tornistra. Pozwól, aby woda ściekła naturalnie, następnie potrząśnij tornistrem kilka razy ręcznie i powieś tornister do wyschnięcia. Należy pamiętać, że tornister powinien być suszony w chłodnym miejscu, aby uniknąć blaknięcia pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, a suszenie w pralce jest zabronione.
Pranie maszynowe
1. Jeśli rodzice chcą wyprać tornister w pralce, muszą włożyć tornister do worka na pranie, dodać detergent na bazie wody i ustawić temperaturę wody na mniej niż 30 stopni Celsjusza.
2. Po płukaniu, czas może być skrócony podczas suszenia. Torba powinna być suszona przez sześć do siedmiu minut. Następnie wyjmij ją ręcznie i strząśnij kilka kropel wody. Suszyć w chłodnym miejscu, aby uniknąć wysuszenia.