13 Czerwiec 2024

Tornistry dla pierwszoklasistów ranking

Rozpoczęcie edukacji to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Pierwsza klasa to przełomowy czas, w którym zaczyna się nauka na poważnie. Dziecko w tym okresie nauczy się bardzo wielu rzeczy, które przydadzą mu się w życiu i pozwolą na owocny rozwój. Przed tak ważnym wydarzeniem trzeba dokonać odpowiedniego przygotowania i kupić przedmioty, które posłużą małemu człowiekowi w zdobywaniu świata. Bardzo ważną kwestią jest wybór tornistra, który ma wpływ nie tylko na komfort, ale także zdrowie dziecka. 

 

Tornister dla pierwszoklasisty

 

Każdy, kto chociaż raz zwrócił uwagę na pierwszoklasistę na pewno zauważył, iż plecaki są często wypełnione po brzegi. Mały odkrywca świata potrzebuje naprawdę wielu zeszytów, podręczników i innych przedmiotów, które są wprost niezbędne do efektywnej nauki w szkole. Jedną z najgorszych rzeczy jaka może się wówczas przydarzyć, jest niedopasowany i ciężki tornister. To nie tylko dyskomfort dla dziecka, ale także szkoda dla jego zdrowia i kręgosłupa. Jakie mogą być skutki źle dobranego tornistra? Oto kilka z nich:

  • - przeciążenia narządów ruchu,
  • - szybszy rozwój zmian zwyrodnieniowych,
  • - dolegliwości bólowe,
  • - wady postawy.

Nieodpowiedni tornister może więc przynieść negatywne konsekwencje, które pozostaną z dzieckiem na całe życie. Co więc wybrać, aby nie zaszkodzić dziecku? Jest kilka opcji: plecak, torba na kółkach, torba na ramię, tornister. Dla małego pierwszoklasisty najodpowiedniejszy będzie ten ostatni przedmiot. Jest odpowiednio usztywniony, a więc pomaga zachować prawidłową postawę. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż tornister tornistrowi nierówny. Niektóre są zbyt ciężkie, co może powodować szkody wymienione wyżej.

 

Ranking tornistrów dla pierwszoklasisty 2021

 

Po przeczytaniu poprzedniego fragmentu już wiesz, że wybór tornistra do bardzo ważna sprawa. Oczywiste jest także to, że nie każdy tornister sprawdzi się dobrze. Dlatego właśnie warto stawiać na jakość, która powinna być ważniejsza niż cena. W końcu chodzi tutaj o zdrowie i komfort Twojej pociechy. Idealne tornister powinien być lekki, dobrze usztywniony i odpowiednio ozdobiony. Ostatnia cecha także ma znaczenie, ponieważ dzieci uwielbiają kolorowe gadżety oraz wizerunki swoich ulubionych postaci z bajek. Jeśli zachowane są wszystkie te cechy, tornister będzie cieszył się tylko oko dziecka, ale zadba jednocześnie o jego zdrowie, postawę i komfort. Wybór jednak może być trudny, ponieważ oferta jest naprawdę szeroka. Dlatego właśnie powstał specjalny ranking, w którym umieszczone zostały jedynie produkty najwyższej jakości. Oto najlepsze tornistry dla pierwszoklasisty:

1
ranking-photo
Plecak szkolny Step by Step Kid Schleich „Horseclub”

Tornister Step by Step - to zdecydowany lider tego rankingu. W zestawie znajduje się nie tylko odpowiednio usztywniony tornister z możliwością regulacji wysokości szelek, ale także inne przydatne w szkole przybory. Mowa tutaj o piórniku z wyposażeniem, worku na obuwie, przyborniku oraz zestawie elementów Magic Mags. Jasna, neonowa barwa to nie tylko gwarancja stylu, ale także widoczności na drodze, a więc bezpieczeństwa. Certyfikaty to gwarancja, iż plecy Twojego dziecka są bezpieczne i odciążone. Oddychająca wyściółka pleców sprawia, że plecy małego odkrywcy nie są narażone na pot i podrażnienia. Dodatkowy komfort użytkowania zapewnia regulowany pas piersiowy oraz szeroki pas biodrowy. Do tych wszystkich zalet dochodzi fakt, iż materiały wykorzystane do produkcji tornistra Step by Step są przyjazne środowisku.

499.00 zł

Kup teraz
2
ranking-photo
Tornister Hama RAINBOW UNICORN

Rainbow Unicorn - prawdziwa gratka dla małych księżniczek. Regulacja szelek, ergonomiczne plecy to gwarancja wygody i odpowiedniej postawy dziecka. Tornister nie jest tak widoczny jak poprzednio opisywany, jednak także posiada elementy odblaskowe. Sztywna podstawa sprawia, że tornister stoi stabilnie, ryzyko zabrudzenia napojem w środku jest więc znikome. Jeśli jednak wydarzy się taki wypadek, kieszenie boczne posiadają system odprowadzania rozlanego napoju. Książki i inne rzeczy w środku są więc bezpieczne. Ciekawe i kolorowe wzory oraz motywy sprawiają, iż tornister będzie wzbudzał zainteresowanie dziecka przez długi czas.

259.00 zł

Kup teraz
3
ranking-photo
Tornister Hama „Monsters”

Monsters - fajna propozycja dla tych, którzy planują wykorzystać tornister również w przyszłości. Wzór i kolor pasuje zarówno dla dziewczynki jak i chłopaka, dlatego młodsze rodzeństwo będzie mogło z powodzeniem używać go w przyszłości. To zakup na długie lata, co jest naprawdę opłacalną opcją. Tornister jest odpowiednio wyprofilowany i usztywniony, plecy dziecka i jego postawa są więc bezpieczne. Tutaj również zastosowano elementy odblaskowe, dla większego bezpieczeństwa na drodze. Tornister jest pojemny, ale jednocześnie lekki i stylowy.

119.00 zł

Kup teraz

Podsumowanie

 

Wybór tornistra na pierwsze lata nauki to niemałe wyzwanie. Dziecko musi czuć się w nim komfortowo, ale jednocześnie mieć możliwość schowania dużej ilości przedmiotów. Tornister musi być lekki i dawać możliwość dopasowania do ciała dziecka. Dzięki temu odpowiednia postawa zostanie zachowana, a kręgosłup odciążony. Elementy takie jak odblaski to dodatkowe bezpieczeństwo na drodze, o którym również warto pomyśleć. Wszystkie przedstawione propozycje w rankingu są warte uwagi. Jeśli szukasz rowiązania wielowymiarowego, warto zakupić propozucję z pierwszego miejsca. Jeśli liczy się bajkowy look odpowiedni okaże się tornister z pozycji drugiej. Jeśli tornister ma posłużyć przez wiele lat, więcej niż jednemu dziecku, warto wybrać coś uniwersalnego, jak tornister Monster. Wszystkie produkty są dobrej jakości, posiadają odpowiednie certyfikaty, świadczące o jakości i bezpieczeństwu dla dziecka. Warto jednak pamiętać o tym, aby uświadomić dziecko o potencjalnych zagrożeniach oraz o prawidłowym użytkowaniu tornistra. Bowiem nawet najlepsze certyfikaty nie zagwarantują bezpieczeństwa, jeśli dziecko nie będzie posiadało odpowiedniej wiedzy i nie będzie z niej korzystać.