20 Kwiecień 2024

Wybór tornistra szkolnego

img

Produkty

Wybór tornistra szkolnego

Tornister szkolny stanowi podstawę wyprawki do szkoły. Jest wręcz niezastąpiony i wykorzystywany każdego dnia przez dziecko. Służy do noszenia książek, zeszytów, a także pozostałych akcesoriów piśmienniczych i plastycznych. Wybór tornistra szkolnego z pewnością należy uzależnić od wieku dziecka. W szczególności ze względu na posiadany przez niego motyw. Jednak nie tylko motyw powinien rzutować na podjęcie decyzji o zakupie. Istnieje jeszcze wiele czynników, które przekładają się na podjęcie właściwego wyboru. Każdy rodzic powinien pamiętać, że dobry plecak sprzyja utrzymaniu właściwej postawy ciała, co jest najistotniejsze w przypadku dzieci, których ciało nieustannie się rozwija i rośnie. Przedstawiamy, na co zwrócić uwagę oraz jak wybrać najlepszy tornister dla swojego dziecka. 

Dlaczego warto kupić dobry tornister szkolny?

Tornister szklony towarzyszy dziecku każdego dnia. Musi posiadać odpowiednią pojemność, która pozwoli dziecko na noszenie w nim zarówno materiałów służących do nauki jak i innych akcesoriów. Wszystko powinno być o tyle swobodnie ułożone, aby zapewnić dziecku dostęp. Tornister szkolny musi być w szczególności dopasowany do wieku, wzrostu i oczywiście potrzeb dziecka. Przypieczętowaniem sukcesu jest dobór plecaka, który wpisuje się w gust dziecka. W zależności od wieku może on być przyozdobiony bohaterami z ulubionej bajki lub motywem, który odzwierciedla zainteresowania pociechy. Alternatywnie może także pasować do ubrań preferowanych przez dziecko. 

Sekret wyboru dobrego tornistra szkolnego tkwi głębiej niż w jego wyglądzie. Musi on posiadać odpowiednie wymiary, ale także i wagę. Jego lekkość pozwala odciążyć kręgosłup, co zaniedbane w późniejszych latach może skutkować poważną wadą podstawy. 

Na co zwrócić uwagę wybierając tornister szkolny?

Istnieje wiele czynników, na które rodzic musi zwrócić uwagę podczas zakupu tornistra szkolnego, a dla dziecka z kolei pozostają całkowicie nieistotne. Dorośli powinni skontrolować wybór dziecka, ponieważ nie sam wzór jest najistotniejszy. Najlepszy tornister szkolny musi spełniać szereg warunków, o których człowiek nie zawsze posiada wiedzę i świadomość. W rezultacie, podczas wyboru plecaka szkolnego należy zwrócić uwagę na:

  • Wagę - najistotniejszym czynnikiem, który rzutuje na wybór plecaka jest właśnie waga. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup lekkiego plecaka, ponieważ dziecko każdego dnia musi przenosić w nim wiele ciężkich przedmiotów, m.in. podręczniki, zeszyty. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że plecak powinien ważyć mniej niż 10% wagi dziecka.
  • Rozmiar - tuż obok wagi należy zwrócić uwagę na rozmiar tornistra. Powinien on być indywidualnie dopasowany do wzrostu i sylwetki dziecka. Najlepiej jest jak kończy się poniżej pleców dziecka, co pozwala przeciążyć do tyłu. Górna część powinna znajdować się na wysokości ramion.
  • Plecy i szelki - szelki powinny być zarówno lekkie jak i szorstkie. Konieczna jest ich regulacja, co pozwala dopasować plecak do potrzeb dziecka. Szelki należy zawsze ustawiać równolegle. Wybierając plecak należy sprawdzić sztywność pleców. Najlepsze  modele wyposażone są w pasy biodrowe. 
  • Materiał wykonania - na rynku znajduje się najwięcej plecaków wykonanych z  poliestru. Ważne jest, aby plecak posiadał właściwości wodoodporne, co ułatwia także utrzymanie go w czystości. Miękkie elementy powinny być pokryte siatką, aby zapewnić właściwy obieg powietrza. 
  • Pojemność - w plecaku powinny mieścić się swobodnie wszystkie potrzebne rzeczy. Zazwyczaj plecaki posiadają jedną komorę, która służy do przenoszenia książek i zeszytów. Warto wybrać model z mniejszymi przegródkami, które ułatwią zorganizowanie przestrzeni. 
  • Bezpieczeństwo - większość dzieci w pewnym momencie musi włączyć się do ruchu, nawet jeżeli jest w towarzystwie osoby dorosłej, warto zadbać o element podwyższający poziom bezpieczeństwa. Dobry plecak powinien posiadać elementy odblaskowe, które wpływają na jego widoczność na drodze. Kierowcy mogą o wiele wcześniej dostrzec dziecko. 

Poszukując właściwego tornistra dla dziecka można stracić mnóstwo czasu na przeczesywanie czeluści Internetu. Warto zaufać sprawdzonym miejscom, które dokonują bardzo radykalnej selekcji i budują swoją firmę wyłącznie na podstawie prestiżowych marek. Gwarantujemy, że każdy zakup w naszym sklepie zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta, zarówno tego dużego jak i małego. Docelowo wybieramy tylko modele zapewniające utrzymanie właściwej postawy, ale także te, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów.